طرز تهیه کوکو سبزی

طرز تهیه کوکو سبزی
آخرین مطالب: 

طرز تهیه کوکو سبزی

مهمترین نکته در‌ تهیه کوکو‌ سبزی این‌ است که روغن باید کامل داغ ‌باشد بعد مایه ‌کوکو در آن ریخته‌ شود. کوکو سبزی را با گوجه فرنگی تزیین کنید که بسیار جذاب‌تر و خوشمزه‌تر می‌شود. شما می‌توانید این غذا را بسته به میل و امکانات‌تان در فر یا روی اجاق‌ گاز طبخ‌ کنید. این مقدار مواد برای ۴ تا ۶ نفر کافی‌است. این کوکو در زمان ۴۵ دقیقه آماده ‌می‌گردد.

مواد لازم:

سبزی‌کوکو

½۱ کیلو گرم

تخم‌مرغ

۵ تا ۶ عدد

آرد‌گندم

½۱ قاشق غذاخوری

جوش‌شیرین

۱ قاشق مربا خوری

زرشک در صورت دلخواه

۱ قاشق غذاخوری

گردوی خرد‌شده در صورت دلخواه

۱ قاشق غذاخوری

روغن سرخ‌کردنی

۱ پیمانه سرخالی (۱۵۰گرم)

طرز تهیه:

  1. پس از این که سبزی‌ها (تره، جعفری، شوید، گشنیز، چند برگ کاهو) را به دقت پاک‌ کردیم، آنها را می‌شوییم و در سبد می‌ریزیم تا آب آن کامل گرفته‌‍ شود. سپس سبزی‌ها را خرد‌کرده و سرخ می‌کنیم تا کمی رنگ آن تغییر‌کند.
  2. حال تخم‌مرغ‌ها را شکسته و خوب هم می‌زنیم، نمک و آرد و جوش‌شیرین را به آن اضافه می‌کنیم (در صورت تمایل می‌توانیم گردو و زرشک را نیز به تخم‌مرغ زده‌شده اضافه کنیم).
  3. صبر می‌کنیم تا سبزی کامل خنک‌ شود، سپس آن را با تخم‍‌مرغ‌ها مخلوط می‌کنیم.
  4. در صورتی که تمایل دارید کوکو‌سبزی را روی اجاق‌گاز طبخ‌ کنید؛ روغن را داخل تابه نچسب ریخته، صبر می‌کنیم تا روغن کامل داغ شود، سپس مخلوط را در تابه می‌ریزیم و روی مایه را با پشت قاشق صاف می‌کنیم. درِ تابه را گذاشته و حرارت را کم می‌کنیم تا کوکو به آرامی پخته و برشته شود. پس از این که مایه خود را گرفت چند برش می‌زنیم و کوکو را برمی‌گردانیم تا طرف دیگر آن هم برشته‌ شود. در صورت امکان به جای این که کوکو را بر‌گردانیم می‌توانیم روی درِ ظرف (از جنس نسوز) آتش (ذغال‌گداخته) بگذاریم تا به طور همزمان زیر و روی کوکو برشته‌ شود.
  5. در‌صورتی که تمایل‌دارید تا از روش طبخ درون فر استفاده‌ نمایید، ظرف مناسب فر را آغشته به روغن کرده و داخل فر (از قبل داغ شده) با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد می‌گذاریم تا روغن داغ شود، سپس مایه را درون ظرف ریخته و ظرف را کفِ‌فر قرار‌ می‌دهیم. در فر حرارت از بالا و پایین به غذا می‌رسد و کوکوی شما در مدت ۴۵ دقیقه کاملا برشته و پُف کرده می‌شود. کوکو در ظرف مناسب فر به راحتی بر می‌گردد.
  6. در خاتمه پس از آماده‌ شدن کوکو، می‌توانید دور آن را با گوجه‌فرنگی تزئین‌نمایید یا از زرشک که کمی از قبل خیس کردیم و مغز گردو برای مزه و تزیین استفاده کنید.

طرز تهیه کوکو سبزی

برچسب‌ها: ----

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.