طرز تهيه حلوا | جوك نما

طرز تهيه حلوا | جوك نما
آخرین مطالب: 

طرز تهيه حلوا

طرز تهيه حلوا

مواد لازم

 

آرد سنگك یك كیلو شش پیمانه
روغن‌نباتی دو پیمانه
روغن‌مایع نصف پیمانه
كره ۱۰۰ گرم
حلوا شكری ۱۰۰ گرم
پودر گل‌سرخ یك قاشق چایخوری
زنجبیل و فلفل‌سیاه از هر كدام نصف قاشق چایخوری
نمك  یک قاشق چایخوری
هل، دارچین و زیره سائیده یك قاشق چایخوری
پودر نارگیل و كنجد به میزان لازم

 

 

 

طرز تهیه

نخست روغن نباتی را در تابه ریخته و حرارت می‌دهیم تا آب شود و روغن مایع را به آن اضافه می‌كنیم. سپس آرد الك شده و نمك را به آن اضافه و حرارت را ملایم می‌كنیم تا آرد تفت داده و به رنگ شكلاتی روشن درآید. (حدود ۳۰ دقیقه) سپس حلواشكری رنده شده را به آن می‌افزاییم و كنجد، پودرنارگیل و كره را نیز اضافه كرده و حرارت را ملایم‌تر می‌كنیم تا پودر نارگیل و كنجد نسوزد. بعد سایر ادویه‌ها (دارچین، هل، زنجبیل، زیره، گل‌سرخ و فلفل‌سیاه) را اضافه كرده و كاملا مخلوط می‌كنیم. در انتها شربت مربوط را به آن افزوده و هم می‌زنیم.

 

مواد لازم شربت حلوا

 

شكر چهار پیمانه
آب دو پیمانه
گلاب نصف پیمانه
زعفران یك قاشق مرباخوری

 

 

طرز تهیه شربت

شكر و آب را با هم مخلوط كرده و روی حرارت قرار می‌دهیم تا شكر حل شود، وقتی شربت قوام آمد آن‌گاه زعفران را اضافه كرده و گلاب را نیز بعد از آن می‌افزاییم و حرارت را خاموش می‌كنیم.

.

.

.

.

طرز تهيه حلوا,حلوا,آموزش تهيه حلوا,حلوا,طرز تهيه حلواي مجلسي,طرز تهيه حلواي زعفراني,طرز تهيه حلواي بدون زعفران,آموزش پخت حلوا,آموزش پخت حلوا بدن زعفران,زعفراني حلوا,فيلم آموزش تهيه حلوا,كليپ طرز تهيه حلوا,حلواي مجلسي,دانلود فيلم آموزش آشپزي,آموزش تهيه حلوا,آموزش پختن حلوا,آموزش درست كردن حلوا زعفراني,فيلم+حلوا,آموزش تهيه حلوا + فيلم,ويدئو آموزش تهيه حلوا,آموزش آسان درست كردن حلوا,چطوري حلوا درست كنيم,درست كردن حلوا,پختن حلوا,حلواي مجلسي,حلواي زعفراني,آموزش آسان پختن حلوا,طرز تهيه حلوار+فيلم,طرز تهيه حلوا بدون زعفران,حلواي مجلسي زعفراني,zarz tahie halva,zarz pokht halva,halva zaferani,amozesh pokhtan halva,halva majlesi,حلوا+طرز تهيه,حلوا آموزش تهيه,آموزش آشپزي حلوا,آموزش آشپزي,حلوا چطوري درست كنيم,حلوا و طرز تهيه,فيلم آموزش آشپزي,فيلم آموزشي,حلوا فيلم,آموزش درست كردن حلوا,حلواي زرد,حلواي خوشمزه,حلوا,حواي,آشپزي حلوا,حلوا براي ماه رمضان,طرز تهيه غذاي هاي ماه رمضان حلوا,حلوا,ماه رمضان,

برچسب‌ها: ----

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.