خواص گردو چیست ؟

خواص گردو چیست ؟
آخرین مطالب: 

خواص گردو چیست ؟

خواص گردو چیست ؟

حفظ سلامت قلب : گردو ، سطح کلسترول بد را تنظیم کرده و موجب افزایش کلسترول خوب در بدن می شود. مصرف گردو از بروز بیماری های قلبی و عروقی، سکته ، بیماری های عروق اکلیلی (رگ های کرونر) و سایر خطرات احتمالی مربوط به قلب جلوگیری می کن.


پیشگیری بیماری های التهابی : مصرف گردو نقش بسزایی در مبارزه با بیماری های التهابی مثل آسم، پسوریازیس (نوعی عارضه پوستی)، اگزما و روماتیسم مفصلی دارد.

افزایش ایمنی بدن : خاصیت آنتی اکسیدانی گردو موجب افزایش کارکرد سیستم ایمنی بدن و محافظت در برابر پیری، سرطان و ناراحتی های عصبی می گردد.
جلوگیری از سرطان سینه و پروستات : دانشمندان بر این باورند که آلفا – لینولنیک اسید (Alpha linolenic acids) و اسید های چرب امگا ۳ موجود در گردو موجب کاهش سرعت رشد تومور های سرطانی شده و از گسترش سرطان جلوگیری می کنند.
محافظت از پوست : امگا ۳ موجود در گردو موجب تقویت غشای سلول های پوست گشته و با حفظ رطوبت و مواد مغذی و از بین بردن مواد سمی ، پوست را درخشان تر کرده و از خشکی آن جلوگیری می کند.

بارداری : گردو حاوی سطوح بالایی از گروه ویتامین های ب – کمپلکس مانند اسید فولیک ، ریبوفلاوین، تیامین و غیره است که برای مصرف زنان باردار بسیار سودمند است.

گردو و مواد معدنی : گردو حاوی منگنز، پتاسیم، روی، کلسیم، آهن، منیزیم، سلنیوم و مس است که نقش بسیار مهمی در افزایش میزان اسپرم و سنتز اسید های مختلف (مانند آمینو اسید ها و اسید های چرب) دارد.

مبارزه با یبوست : می توانید از گردو به جای دارو های ضد یبوست استفاده کنید زیرا از بروز یبوست جلوگیری می کند.

تقویت مو : بیوتین موجود در گردو موجب تقویت مو، بهبود رشد مو و کاهش ریزش مو می شود.

کاهش وزن : از آنجایی که گردو حاوی کلسترول کم است ، موجب کاهش وزن می شود. البته توجه داشته باشید که گردو دارای کالری نسبتا زیادی بوده و در مصرف آن نمی بایست زیاده روی کنید.

تقویت قوای جنسی : اسید فولیک موجود در گردو، ماده ای مغذی است که برای زنانی که سعی در باردار شدن دارند ، بسیار مفید است. همچنین ال – آرژنین موجود در گردو ، در نعوظ و حفظ استقامت در مردان نقش بسزایی دارد. گردو حاوی روی و امگا ۳ زیادی است که برای سلامت جنسی مردان، حمایت از قلب و گردش خون بسیار موثر است. ال – تیروزین که نوعی اسید آمینه موجود در گردو است به تقویت میل جنسی و تولید تعدادی از هورمون های مهم کمک شایانی می کند. ویتامین E موجود در گردو موجب حفظ تعادل هورمون ها ، در مردان و زنان می گردد. در سال های اخیر ، از گردو به جای ویاگرا استفاده می شود.

کمک به بیماران دیابتی : مصرف روزانه گردو موجب بهبود جریان خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و همچنین کاهش ۱۰ درصدی LDL ( کلسترول بد خون ) این افراد می گردد.

تقویت عملکرد مغز : از آنجایی که گردو منبع غنی از امگا ۳ است ، برای عملکرد سلول های مغز بسیار مفید است. کودکانی که از فقدان امگا ۳ رنج می برند ، بیشتر از کودکان دیگر دچار اختلالات رفتاری و آموزشی هستند.
خواص گردو چیست ؟,گردو,گردو خواص,خاصیت مصرف گردو,خواص موصرف گردو,گردو خواص,خواص عجیب گردو,گردو خواص عجیب,خواص گردو,گردو,خواص گردو برای قلب,خواص گردو برای مغز,خواص گردو برای معده,خواص گردو برای بارداری,گردو بارداری,مصرف گردو در دوران بارداری,خواص گردو برای پوست,پوست,خواص گردوو,چرا گردو بخوریم,درمان گردو,گردو برای بدن,خواص گردو برای بدن,خواص گردو برای معده,خواص افزایش ایمنی بدن,خواص گردو جدید,آشنایی با خواص گردو,خواص گردو چیست ؟,گردو,گردو خواص,خاصیت مصرف گردو,خواص موصرف گردو,گردو خواص,خواص عجیب گردو,گردو خواص عجیب,خواص گردو,گردو,خواص گردو برای قلب,خواص گردو برای مغز,خواص گردو برای معده,خواص گردو برای بارداری,گردو بارداری,مصرف گردو در دوران بارداری,خواص گردو برای پوست,پوست,خواص گردوو,چرا گردو بخوریم,درمان گردو,گردو برای بدن,خواص گردو برای بدن,خواص گردو برای معده,خواص افزایش ایمنی بدن,خواص گردو جدید,آشنایی با خواص گردو,خواص گردو چیست ؟,گردو,گردو خواص,خاصیت مصرف گردو,خواص موصرف گردو,گردو خواص,خواص عجیب گردو,گردو خواص عجیب,خواص گردو,گردو,خواص گردو برای قلب,خواص گردو برای مغز,خواص گردو برای معده,خواص گردو برای بارداری,گردو بارداری,مصرف گردو در دوران بارداری,خواص گردو برای پوست,پوست,خواص گردوو,چرا گردو بخوریم,درمان گردو,گردو برای بدن,خواص گردو برای بدن,خواص گردو برای معده,خواص افزایش ایمنی بدن,خواص گردو جدید,آشنایی با خواص گردو,خواص گردو چیست ؟,گردو,گردو خواص,خاصیت مصرف گردو,خواص موصرف گردو,گردو خواص,خواص عجیب گردو,گردو خواص عجیب,خواص گردو,گردو,خواص گردو برای قلب,خواص گردو برای مغز,خواص گردو برای معده,خواص گردو برای بارداری,گردو بارداری,مصرف گردو در دوران بارداری,خواص گردو برای پوست,پوست,خواص گردوو,چرا گردو بخوریم,درمان گردو,گردو برای بدن,خواص گردو برای بدن,خواص گردو برای معده,خواص افزایش ایمنی بدن,خواص گردو جدید,آشنایی با خواص گردو,خواص گردو چیست ؟,گردو,گردو خواص,خاصیت مصرف گردو,خواص موصرف گردو,گردو خواص,خواص عجیب گردو,گردو خواص عجیب,خواص گردو,گردو,خواص گردو برای قلب,خواص گردو برای مغز,خواص گردو برای معده,خواص گردو برای بارداری,گردو بارداری,مصرف گردو در دوران بارداری,خواص گردو برای پوست,پوست,خواص گردوو,چرا گردو بخوریم,درمان گردو,گردو برای بدن,خواص گردو برای بدن,خواص گردو برای معده,خواص افزایش ایمنی بدن,خواص گردو جدید,آشنایی با خواص گردو,تقوست قوای جنسی با مصرف گردو,گزدو برای تقویت قوای جنسی

 

 
برچسب‌ها: ----

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.